Биология фанлари доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2025.3.DSc/В134 рақам билан рўйхатга олинган.
03.00.06–Зоология
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.izoology.uz) ва «Ziyonet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий консультант Кучбоев Абдурахим Эргашевич биология фанлари доктори, профессор
Расмий оппонент Сапаров Қаландар Абдуллаевич биология фанлари доктори, профессор
Сафаров Алишер Абдуқаҳор ўғли биология фанлари доктори, доцент
Хуррамов Алишер Шукурович биология фанлари доктори, профессор
Етакчи ташкилот Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон миллий университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.05/2025.27.12.B.22.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2026 йил “17” март соат 1000 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232 б -уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz).

The title of the Doctor of Science (DSc) dissertation in biological sciences is registered by the Higher Attestation Commission under the Cabinet Ministry of the Republic of Uzbekistan with registration number В2025.3.DSc/В134.
03.00.06 – Zооlоgy
The doctoral dissertation carried out at Scientific Research Institute of Zoology.
Abstract of the dissertation in three languages (uzbek, russian and english (resume)) is available on the web page of the Scientific Council (www.izoology.uz) and the educational portal “ZiyoNet” (www.ziyonet.uz).
Scientific consultant: Kuchboev Abdurakhim Ergashevich
Official opponents: Saparov Kalandar Abdullaevich
Safarov Alisher Abduqahor ogli
Khurramov Alisher Shukurovich
Leading organization: National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek
The defense of the dissertation will take place on “17” march 2026 in 1000 at the meeting of the scientific council number DSc.05/2025.27.12.B.22.01 at the Institute of Zoology. Address 100053, Tashkent City, Bogishamol Street, 232 b home, Institute of Zoology. Phone: (+99871) 289-04-65, е-mail: zoology@academy.uz.