Биология фанлари доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2025.3.DSc/В134 рақам билан рўйхатга олинган.
03.00.06–Зоология
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.izoology.uz) ва «Ziyonet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий консультант Кучбоев Абдурахим Эргашевич биология фанлари доктори, профессор
Расмий оппонент Сапаров Қаландар Абдуллаевич биология фанлари доктори, профессор
Сафаров Алишер Абдуқаҳор ўғли биология фанлари доктори, доцент
Хуррамов Алишер Шукурович биология фанлари доктори, профессор
Етакчи ташкилот Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон миллий университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.05/2025.27.12.B.22.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2026 йил “17” март соат 1000 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232 б -уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) зарегистрирована в Высшей аттестaционной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан за В2025.3.DSc/В134.
03.00.06 — Зоология
Диссертации выполнена в Институте зоологии.
Автореферат диссертации на трёх языках (узбекский, русский, английский (резюме)) размещен на веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и на информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyo.net).
Научный консультант: Кучбоев Абдурахим Эргашевич
Официальные оппоненты: Сапаров Каландар Абдуллаевич
Сафаров Алишер Абдукахор угли
Хуррамов Алишер Шукурович
Ведущая организация Национальный университет Узбекистана имени Мирзо Улугбека
Защита диссертации состоится «17» марта 2026 года в 1000 часов на заседании Научного совета по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.B.22.01 при Институте зоологии (адрес: 100053, город Ташкент, улица Богишамол дом 232б. Актовый зал института Зоологии. Тел.: (99871) 289-04-65, e-mail: zoology@academy.uz).