Биология фанлари бўйича фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2018. 2DSc/В57 рақам билан рўйхатга олинган.
Илмий маслаҳатчи: Акрамова Фируза Жалолиддиновна
Шакарбоев Эркинжон Бердиқулович
Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Холбоев Фахриддин Рахмонқулович
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc 29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2018 йил «26» октябр куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: info- zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером В2018.2DSc/B57
03.00.06– Зоология
Автореферат диссертации на трех языках (узбекском, русском, английском (резюме) размещен на веб-странице Научного Совета (www.flora_fauna.uz)и информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz)
Научный консультант: Акрамова Фируза Джалолиддиновна
Официальные оппоненты: Шакарбоев Эркинжон Бердикулович
Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Холбаев Фахриддин Рахмонкулович
Ведущая организация: Каракалпакский государственный университет
Защита диссертации состоится «26» октября 2018 г. в 1400 часов на заседании Научного совета DSc 29.08.2017.B.52.01 при институте Зоологии и Национальном университете Узбекистана в зале заседаний института Зоологии (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, 232б. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: info-zoology@academy.uz).