Биология фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбeкистон Рeспубликаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттeстация комиссиясида В2018.4 PhD/B242. рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Самарқанд давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.izoology.uz) ва «Ziyonet» Ахборот-таълим парталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Расмий оппонентлар: Пазилов Абдуваеит
Мўминов Боқижон Алимович
Етакчи ташкилот: Андижон давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc.29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2018 йил «07» декабрь куни соат 14оо даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz.

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of В2018.4 PhD/B242.
The dissertation has been performed at the Samarkand State University.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “ZiyoNET” Information-educational portal (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: Izzatullaev Zuvaydullo Izzatullaevich
Doctor of Philosophy, professor
Official opponents: Pazilov Abduvait
Muminov Baqijan Alimovich
Doctor of Philosophy, docent
The defense of the dissertation will take place on «07» December 2018 in 1400 at the meeting of the Scientific council DSc.29.08.2017.B.52.01 at the Institute of Zoology and the National University of Uzbekistan. (Address: 232b Bog’ishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel.: (99871) 289-04-65; Fax: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoologiya@academiy.uz