Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2017.2DSc/B33 рақам билан рўйхатга олинган.
03.00.15 – Ихтиология
Диссертация Балиқчилик илмий-тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб саҳифасида(www.izoology.uz) ва «ZiyoNet»Ахборот–таълим порталида (www.ziyonet.uz.) жойлаштирилган.
Пазилов Абдуваеит Пазилович
биология фанлар доктори, профессор
Мавлянов Очил Мавлянович
Жуманов Муратбай Арепбаевич
биология фанлар доктори
Самарканд давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc 29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик Илмий кенгашнинг 2019 йил «26» февраль куни соат 10 00даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б–уй. Зоология институтимажлислар зали. Тел.: (+99871) 289–04–65, факс (+99871) 289–10–60, E–mail:zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (DSc) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2017.2.DSc/B33 .
The dissertation has been carried out at the Fishary scientific-research institute.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (uzbek, russian, english (resume) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “ZiyoNET” information-educational portal (www. ziyonet.uz).
Pazilov Abduvayeit
Mavlyanov Achil
Jumanov Muradbay
Samarkand state University
The defence of the dissertation will take place on “26” february 2019 in 10-00 at the meeting of one-time Scientific council DSc.29.08.2017.B.52.01 at the institute of zoology and the National University of Uzbekistan (Address: 232b, Bogishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel.: (99871) 289-04-65; Fax: (99871) 289-10-60; E-mail: info-zoology@academy.uz).