Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2017.2DSc/B33 рақам билан рўйхатга олинган.
03.00.15 – Ихтиология
Диссертация Балиқчилик илмий-тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб саҳифасида(www.izoology.uz) ва «ZiyoNet»Ахборот–таълим порталида (www.ziyonet.uz.) жойлаштирилган.
Пазилов Абдуваеит Пазилович
биология фанлар доктори, профессор
Мавлянов Очил Мавлянович
Жуманов Муратбай Арепбаевич
биология фанлар доктори
Самарканд давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc 29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик Илмий кенгашнинг 2019 йил «26» февраль куни соат 10 00даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б–уй. Зоология институтимажлислар зали. Тел.: (+99871) 289–04–65, факс (+99871) 289–10–60, E–mail:zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей Аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером В2017.2.DSc/B33
03.00.15 – Ихтиология
Диссертация выполнена в Научно-исследовательском институте рыбоводства.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекском, русском и английском (резюме)) размещен на веб-странице Научного Совета по адресу (www.izoology.uz) и в информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Пазилов Абдуваеит Пазилович
Мавлянов Очил Мавлянович
Жуманов Муратбай Арепбаевич
Самаркандский государственный Университет
Защита диссертации состоится «26» февраля 2019 г. в 10-00 часов на заседании Разового Научного совета на основе научного совета DSc. 29.08.2017.B.52.01 при институте зоологии и Национальном университете Узбекистана в зале заседаний института Зоологии (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Тел.: (+99871) 289 04 65, факс: (+99871) 289 10 60, e-mail: info-zoology@academy.uz)