Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2019.1DSc/В35 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Балиқчилик илмий-тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси(www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Каримов Бахтиёр Курамбоевич
Холбоев Фахриддин Рахмонқулович
Боймурадов Хусниддин Тошболтаевич
Сайдулла Дадаев
Бухоро давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc 29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик Илмий кенгашнинг 2019 йил «26» февраль куни соат 10-00 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за В2019.1DSc/В35
Диссертация выполнена в Научно-исследовательском институте рыбоводства.
Автореферат диссертации на трёх языках (узбекский, русский, английский (резюме)) размещен на веб-странице (www.samqxi.uz) и в информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz.)
03.00.16 — Гидробиология
Каримов Бахтиёр Курамбоевич
Холбоев Фахриддин Рахмонкулович,
Боймурадов Хусниддин Тошболтаевич,
Дадаев Сайдулла
Бухарский государственный университет
Защита состоится «26» февраля 2019 г в 10-00 часов на заседании Разового совета на основе Научного совета DSc 29.08.2017.В.52.01 при Институте зоологии и Национальном университете Узбекистана. (Адрес:100053, город Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б, Актовый зал Института зоологии Тел: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: info-zoology@academy.uz.