Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2019.1DSc/В35 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Балиқчилик илмий-тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси(www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Каримов Бахтиёр Курамбоевич
Холбоев Фахриддин Рахмонқулович
Боймурадов Хусниддин Тошболтаевич
Сайдулла Дадаев
Бухоро давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc 29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик Илмий кенгашнинг 2019 йил «26» февраль куни соат 10-00 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

Тhe title the of doctoral dissertation Sciеnces (DSc) has been registered by the Supreme Attestation Commission of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of В2019.1DSc/В35
The dissertation has been carried out at the Fishary scientific-research institute.
The abstract of the dissertation is posted three languages (uzbek, russian and english (resume)) on the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of «ZiyoNet» information – educational portal (www.ziyonet.uz.)
Scientific Consultant:
Karimov Bakhtiyor Qurambayevich
Оfficial оppоnents:
Kholbaev Fakhriddin Rakhmonquloich
Baymuradov Khusniddin Toshboltayevich
Dadayev Saydulla
Lеading organization:
Bukhara state University
The defence of the dissertation will take place  on«26» february 2019 in 10-00 at meeting of the one-time Scientific council  DSc 29.08.2017.B.52.01 .at the institute zoology and the National University of Uzbekistan (Address:232b, Bogishamol str.,Tashkent,100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology, Tel;(+99871)289-04-65; Fax;(+99871) 289-10-60; E-mail: info-zoology@academy.uz).