Биология фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбeкистон Рeспубликаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттeстация комиссиясида В2018.2 PhD/B190 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Гулистон давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.izoology.uz) ва «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Пазилов Абдуваеит
Кучбоев Абдурахим Эргашевич
Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc.29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2019 йил 5 март куни соат 14-00 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme attestation commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of В2018.2 PhD/B190.
The dissertation has been performed at the Gulistan State University.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “ZiyoNET” Information-educational portal (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor:
Pazilov Abduvait
Kuchbaev Abdurakhim
Eshova Khalisa
Tashkent State Pedagogical University named after Nizami
The defense of the dissertation will take place on 5 march 2019 in 14-00 at the meeting of the Scientific council DSc.29.08.2017.B.52.01 at the Institute of Zoology and the National University of Uzbekistan. (Address: 232b Bog’ishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel.: (99871) 289-04-65; Fax: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academiy.uz