Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2018.2.PhD/B196 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Бухоро давлат университетида бажарилган.
Холбоев Фахриддин Рахмонкулович
Медетов Максетбай Жапакович
Аметов Якуб Идрисович
Тошкент давлат педагогика университети.
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSс.29.08.2017.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2020 йил «27» январь куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (99871) 289-04-65, факс (99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz.

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером B2018.2.PhD/B196.
Диссертационная работа выполнена в Бухарском государственном университете.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский, английский (резюме)) размещён на Веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и в Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Холбоев Фахриддин Рахмонкулович
Медетов Максетбай Жапакович
Аметов Якуб Идрисович
Ташкентский государственный
педагогический университет
Защита диссертации состоится «27» января 2020 года в 1400 часов на заседании Научного совета DSс.29.08.2017.В.52.01 при Институте зоологии и Национальном университете Узбекистана (Адрес:100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б, в зал заседаний Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academy.uz).