Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2018.2.DSc/В77 рақам билан рўйхатга олинган..
Диссертация Термиз давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгашнинг веб – саҳифасида (www.izoology.uz) ва “Ziyonet” ахборот – таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Мавлонов Очил Мавлонович
Иззатуллаев Зувайдулла
Кожевникова Алевтина Григорьевна
Бухоро давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc.29.08.2017.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2020 йил «17» январ куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б – уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; факс: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером В2018.2.DSc/В77.
Диссертация выполнена в Термезском государственном университете.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский, английский (резюме)) размещѐн на веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и в информационнообразовательном портале «Ziyonet» (www. ziyonet. uz).
Мавлянов Очил Мавлянович
Иззатуллаев Зувайдулла
Кожевникова Алевтина Григорьевна
Бухарский государственный университет
Защита диссертации состоится «17» января 2020 года в 1400 часов на заседании Научного совета DSc.29.08.2017.В.52.01 при Институте зоологии и Национальном университете Узбекистана в зале заседаний Института зоологии. (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б . Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz).