Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В.2019.4.DSc/В110 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Қоракўлчилик ва чўл экологияси илмий–тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме) Илмий кенгашнинг веб–саҳифаси (www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот таълим порталига (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
| Илмий консультант | Арипов Ўктам Хаджимуратович
қишлоқ хўжалиги фанлари доктори, профессор |
| Расмий оппонентлар: | Рўзибаев Нураддин Рахимович
қишлоқ хўжалиги фанлари доктори |
| Жабборов Абдурашит Райимович
| Зокиров Исломжон Илхомжонович
биология фанлари доктори |
Етакчи ташкилот: Самарқанд ветеринария медицинаси институти
Диссертация ҳимояси Зоология институти Dsc.02/30.12.2019.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик илмий кенгашнинг 2021 йил «29» апрель соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б–уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

The theme of the doctoral dissertation (DSc) was registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan under the number В.2019.4.DSc/В110.
The dissertation has been prepared at the Scientific-Research Institute of Karakul sheep breeding and desert ecology
The dissertation abstract has been published in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) on the website of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “ZiyoNet” information-educational portal (www.ziyonet.uz)
| Scientific consultant: | Aripov Uktam Khadjimuratovich
Doctor of agro-kultur Sciences, professor |
| Official opponents: | Ruzibaev Nurаddin Rahimovich
Doctor of agro-kultur Sciences Jabborov Abdurashit Rayimovich Doctor of Biological Sciences, professor |
| Zokirov Islomjon Ilhomjonovich
Doctor of Biological Sciences |
| Leading organization: | Samarkand institute of veterinaru medicine |
The defense of the dissertation will be held on “29” April 2021 in 14 00 at the meeting of singular Scientific Council Dsc 02/30.12.2019.B.52.01 at the Institute of Zoology (Address: 232, Bogishamol str. Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871) 289-04-65; Fax: (+99871) 289-10-60; E-mail: zoology@academy.uz