Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В.2019.4.DSc/В110 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Қоракўлчилик ва чўл экологияси илмий–тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме) Илмий кенгашнинг веб–саҳифаси (www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот таълим порталига (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
| Илмий консультант | Арипов Ўктам Хаджимуратович
қишлоқ хўжалиги фанлари доктори, профессор |
| Расмий оппонентлар: | Рўзибаев Нураддин Рахимович
қишлоқ хўжалиги фанлари доктори |
| Жабборов Абдурашит Райимович
| Зокиров Исломжон Илхомжонович
биология фанлари доктори |
Етакчи ташкилот: Самарқанд ветеринария медицинаси институти
Диссертация ҳимояси Зоология институти Dsc.02/30.12.2019.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик илмий кенгашнинг 2021 йил «29» апрель соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б–уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за  номером В2019.4.DSc/В110.
Диссертация выполнена в научно-исследовательском Институте каракулеводства и экологии пустынь.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещен на веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и в Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Научный консультант: Арипов Уктам Хаджимуратович
доктор сельскохозяйственных наук, профессор
Официальные оппоненты: Рузибаев Нураддин Рахимович
доктор сельскохозяйственных наук
Жабборов Абдурашит Райимович
Зокиров Исломжон Илхомжонович
Ведущая организация: Самаркандский институт ветеринарной медицины
Защита диссертации состоится «29» апреля 2021 г. в 1400 часов на заседании Разового научного совета на основе Научного совета Dsc.02/30.12.2019.B.52.01 при Институте зоологии (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул.Богишамол, дом 232 б. Актовый зал Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).