Биология фанлари бўйича фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2019.2.DSc/B97 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Нукус давлат педагогика институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.zооlоgy.uz) ва «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz.) жойлаштирилган.
Илмий консультант:  Мирабдуллаев Искандар Мирбатирович
Расмий оппонентлар:  Камилов Бахтиёр Ганиевич
Иззатуллаев Зувайд
Дадаев Сайдулло
Етакчи ташкилот:    Ўзбекистон Миллий Университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги DSc.02/30.12.2019.B.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2021 йил «21» сентябрь куни соат 14 00 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б–уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289–04–65, факс (+99871) 289–10–60, e–mail: zооlogy@аcаdemy.uz).

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером В2019.2. DSc/B97
Диссертация выполнена в Нукусском государственном педагогическщм институте.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме) размещен на веб-странице Научного Совета по адресу (www.izoology.uz) и в информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
| Научный консультант: | Мирабдуллаев Искандар Мирбатирович
| Официальные оппоненты: | Камилов Бахтияр Ганиевич
доктор биологических наук Иззатуллаев Зувайд доктор биологических наук, профессор Сайдулло Дадаев доктор биологических наук, профессор |
Защита диссертации состоится «21» сентября 2021 года в 1400 часов на заседании Научного совета DSc.29.08.2017. В.52.01 при Институте зоологии АН РУз в зале заседаний Института зоологии (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Тел. +99871 2890465, факс: (+99871) 2891060, e-mail: infozoology@academy.uz).