Биология фанлари бўйича фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.3.DSc/B120 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Хоразм Маъмун академиясида бажарилган. Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.izoology.uz) ҳамда «ZiyoNet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
| Илмий маслахатчи: | Абдуллаев Икрам Искандарович
| Расмий оппонентлар: | Кожевникова Алевтина Григорьевна
биология фанлари доктори, профессор Медетов Махсетбай Жапакович биология фанлари доктори Хусанов Алижон Каримович биология фанлари доктори, доцент |
| Етакчи ташкилот: | Тошкент Давлат педагогика университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги DSc.02/30.12.2019.в.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2021 йил «20» декабрь куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (DSc) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration number of B2020.3.DSc/B120.
The dissertation has been carried out at the Khorezm Mamun Academy. The abstract of the dissertation is posted in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “ZiyoNET” information educational portal (www.ziyonet.uz).
Scientific consultant: Abdullaev Ikram Iskandarovich
Official opponents: Kojevnicova Alevtina Grigorevna
Medetov Mahsetbay Zhapakovich
Khusanov Alizhon Karimovich
Doctor of Biological Sciences, Associate Professor
Leading organization: Tashkent State Pedagogical University
The defense of the dissertation will take place on «20» december 2021 in 1400 at the meeting of the Scientific council DSc.02/30.12.2019.В.52.01 on award of scientific degrees at the Institute of Zoology. (Address: 100053, Tashkent, Bogishamol street, 232b. Conference hall of the place of the Institute of Zoology. Tel.: (+99871) 289-04-65, fax (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).