Биология фанлари бўйича фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2021.2.DSc/B144 рақам билан рўйхатга олинган.
Илмий консультант: Холматов Бахтиёр Рустамович
Расмий оппонентлар: Кимсанбоев Хўжамурод Хамроқулович
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.B.52.01 рақамли илмий кенгашнинг 2023 йил «10» март куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Comission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2022.2.PhD/B728.
Scientific supervisor: Azimov Djalaliddin Azimovich
Doctor of Biological Sciences,  Professor, academician
Official opponents: Kamilov Baxtiyar Ganiyevich
Kashkarov Roman Danilovich
Candidate of Biological Sciences,  Senior Researcher
Leading organization: Karakalpak State University
The defence of the dissertation will take plasi on 14 march in 2023 at 1600 p.m. at the meeting of Scientific council DSc 02/30.12.2019.B.52.01 in Institute of Zoology (Address: 232b Bogishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871)-289-04-65,