Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2022.3.PhD/В780 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация иши Урганч давлат университетида бажарилган.
Илмий раҳбар: Холматов Бахтиёр Рустамович
Расмий оппонентлар: Медетов Махсетбай Жапакович
Қўчқоров Абдивоҳид Ҳакимович
Етакчи ташкилот: Низомий номидаги Тошкент давлат
педагогика университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2024 йил «22» август куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади. Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б – уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz

The title of the doctoral dissertation (PhD) in biological sciences is registered by the Supreme attestation commission at the Ministry Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan with registration number of В2022.3.PhD/В780.
The dissertation carried out at the Urgench State University.
Scientific supervisor: Kholmatov Bakhtiyor Rustamovich
Official opponents: Medetov Maxsetbay Japakovich
Kuchqorov Abdivohid Hakimovich
Candidate of Biological Sciences, Docent
Leading organization: Tashkent State Pedagogical University named after Nizami
The defence of the dissertation will take plase on «22» August 2024 in 1500 at the meeting of Scientific Council number DSc.02/30.12.2019.B.52.01 at the Institute of Zoology. Address: 100053, Tashkent, Bogishamol Street., 232b home, Conference hall of Institute of Zoology. Phone: (+99871) 289-04-65; fax: (+99871) 289-10-60; e-mail: zoology@academy.uz).