Biologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasida В2024.1.PhD/В872 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Dissertatsiya Zoologiya institutida bajarilgan.
Dissertatsiya avtoreferati uch tilda (oʻzbek, rus va ingliz (rezyume) Ilmiy kengash veb-sahifasi (www.izoology.uz) hamda «ZiyoNet» Axborot-taʼlim portalida (www.ziyonet.uz) joylashtirilgan.
| Ilmiy rahbar: | Medetov Maxsetbay Japakovich
Biologiya fanlari doktori, professor |
| Rasmiy opponentlar: | Saparov Qalandar Abdullayevich
| Shermatov Malikjon Raxmatjonovich Biologiya fanlari doktori, dotsent | |
| Yetakchi tashkilot: | O‘zbekiston Milliy Universiteti |
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi DSc.02/30.12.2019.B.52.01 raqamli ilmiy kengashning 2025-yil «10» yanvar kuni soat 1500 dagi majlisida boʻlib oʻtadi. (manzil: 100053, Toshkent shahri, Bogʻishamol koʻchasi, 232b-uy. Zoologiya instituti majlislar zali. Tel.: (+99871) 289-04-65, fax (+99871) 289-10-60. E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) in biological sciences is registered by the Supreme attestation commission at the Ministry Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan with registration number of В2024.1.PhD/В872.
The dissertation has been carried out at Institute of Zoology
The abstract of the dissertation is posted in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “Ziyonet” Information-educational portal (www.ziyonet.uz).
| Scientific supervisor: | Medetov Makhsetbay Zhapakovich
| Official opponents: | Saparov Kalandar Abdullaevich
| Shermatov Malikjon Raxmatjonovich
Doctor of Biological Sciences, dotsent |
| Leading organization: | National University of Uzbekistan |
The defense of the dissertation will take place on “10” January 2025 at 1500 at the meeting of the Scientific council DSc.02/30.12.2019.B.52.01 at Institute of Zoology (Address: 232b, Bogishamol Str., Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference hall of Institute of Zoology Tel.: (+99871) 289-04-65; fax:(+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).