Биология фанлари доктори (DSс) диссертациясининг мавзуси Ўзбекистон республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2022.4.DSc/В178 рақами билан рўйхатга олинган.
Диссертация Тошкент давлат Аграр университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.izology.uz) ва «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий консультант:     Кимсанбоев Ҳожимурод Ҳамроқулович
Расмий оппонентлар:   Бекчанов Худойберган Ўринович
Зокиров Исломжон Илҳомжонович
Хусанов Алижон Каримович
Етакчи ташкилот:           Ўзбекистон Миллий Университети
DSс.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2025 йил «02» май куни соат 1000 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232 б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; E-mаil: zoology@academy.uz.

Тема диссертaции доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан за номером В2022.4.DSc/В178.
Диссертация выполнена в Ташкентском государственном аграрном университете.
Автореферат диссертaции на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещён на веб-странице научного совета (www.izoology.uz) и в Информaционно-образовательном портале «Ziyonet» (www.ziyonet.uz).
Научный консультант: | Кимсанбаев Хожимурод Хамрокулович доктор биологических наук, профессор |
Официальные оппоненты: | Бекчанов Худойберган Ўринович доктор биологических наук, профессор |
Зокиров Исломжон Илҳомжонович доктор биологических наук, профессор |
Хусанов Алижон Каримович доктор биологических наук, профессор |
Ведущая организация: | Национальный Университет Узбекистана |
Защита диссертaции состоится «02» мая 2025 г. в 1000 часов на заседании Научного совета DSc 02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии. (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б, Институт зоологии. Тел.+99871 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz.