Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2023.3.PhD/B984 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Ўсимликлар карантини ва ҳимояси илмий-тадқиқот институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.izoology.uz) ва «ZiyoNet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
| Илмий раҳбар: | Мирзаева Гулнара Саидарифовна биология фанлари доктори, профессор |
| Расмий оппонентлар: | Бекчанов Худайберган Ўринович биология фанлари доктори, профессорШерматов Маликжон Рахматжонович биология фанлари доктори, доцент |
| Етакчи ташкилот: | Ўзбекистон миллий университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2025 йил «6» май куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232 б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme attestation commission at the Ministry Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan with registration number of B2023.3.PhD/B984.
The dissertation has been carried at the Research Institute of Plant Quarantine and Protection.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (uzbek, russian and tnglish (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of «ZiyoNet» information educational portal (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: Mirzayeva Gulnara Saidorifovna
Official opponents: Bekchanov Khudaibergan Urinovich
Doctor of Biological Sciences, ProfessorShermatov Malikzhon Rakhmatzhonovich
Doctor of Biological Sciences, dotsent
Leading organization: National University of Uzbekistan
The defence of the dissertation will take plasi on «6» may in 2025 at 1500 at the meeting of Scientific council DSc 02/30.12.2019.B.52.01 in Institute of Zoology (Address: 232b Bogishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871) 289-04-65, e-mail: zoology@academy.uz)