Biologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestasiya komissiyasida В2023.1.PhD/В876 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Dissertatsiya Zoologiya institutida bajarilgan.
Dissertatsiya avtoreferati uch tilda (oʻzbek, rus va ingliz (rezyume) Ilmiy kengash veb-sahifasi (www.izoology.uz) hamda «ZiyoNet» Axborot-taʼlim portalida (www.ziyonet.uz) joylashtirilgan.
Ilmiy rahbar: Axmedova Zuxra Yuldashevna
Rasmiy opponentlar: Medetov Maxsetbay Japakovich
Xalillayev Sherzod Alimbayevich
Yetakchi tashkilot: Guliston davlat universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.B.52.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil «8» avgust kuni soat 1000 dagi majlisida boʻlib oʻtadi. (manzil: 100053, Toshkent shahri, Bogʻishamol koʻchasi, 232b-uy. Zoologiya instituti majlislar zali. Tel.: (+99871) 289-04-65, E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Comission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan at the Ministry of Higher Education, Science and Innovation with registration numbers of В2023.1.PhD/В876.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (Uzbek, Russian and English (resume)) on the webpage of the Scientific Council (www.zoology.uz) and on the website of «ZiyoNet» Information-educational portal (www.ziyonet.uz).
| Scientific supervisor: | Akhmedova Zukhra Yuldashevna
Candidate of Biological Sciences, Senior Researcher
| Official opponents: | Medetov Makhsetbay Zhapakovich
| Khalillaev Sherzod Alimbaevich
Doctor of Biological Sciences, dotsent |
| Leading organization: | Gulistan State University |
The defence of the dissertation will take plasi on «8» august in 2025 at 1000 at the meeting of Scientific council DSc 02/30.12.2019.B.52.01 in Institute of Zoology (Address: 232b Bogishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871) 289-04-65,