Biologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestasiya komissiyasida В2023.1.PhD/В876 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Dissertatsiya Zoologiya institutida bajarilgan.
Dissertatsiya avtoreferati uch tilda (oʻzbek, rus va ingliz (rezyume) Ilmiy kengash veb-sahifasi (www.izoology.uz) hamda «ZiyoNet» Axborot-taʼlim portalida (www.ziyonet.uz) joylashtirilgan.
Ilmiy rahbar: Axmedova Zuxra Yuldashevna
Rasmiy opponentlar: Medetov Maxsetbay Japakovich
Xalillayev Sherzod Alimbayevich
Yetakchi tashkilot: Guliston davlat universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.B.52.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil «8» avgust kuni soat 1000 dagi majlisida boʻlib oʻtadi. (manzil: 100053, Toshkent shahri, Bogʻishamol koʻchasi, 232b-uy. Zoologiya instituti majlislar zali. Tel.: (+99871) 289-04-65, E-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована Высшей аттестационной комиссией при Кабинете министров Республики Узбекистан за № В2023.1.PhD/В876.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме) опубликован на веб-сайте Научного совета (www.zoology.uz) и на Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Кандидат биологических наук, старший научный сотрудник
Официальные оппоненты: Медетов Махседбай Жапакович
Доктор биологических наук, профессор
Халлилаев Шерзод Aлимбаевич
Доктор биологических наук, доцент
Ведущая организация: Гулистанский государственный университет
Защита диссертации состоится «8» август 2025 года в “1000” часов на заседании Научного совета №DSc.02/30.12.2019.B.52.01 при Институте зоологии. (адрес: 100053, город Ташкент, улица Богишамол, дом 232б. Зал заседаний Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, E-mail: zoology@academy.uz).