Biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasida B2024.3.PhD/B1259 raqam bilan ro‘yxatga olingan.
Dissertatsiya avtoreferati uch tilda (o‘zbek, rus, ingliz (rezyume)) Ilmiy kengash veb-sahifasida (www.izoology.uz) va «ZiyoNet» Axborot ta’lim portalida (www.ziyonet.uz) joylashtirilgan.
Ilmiy rahbar: Kashkarov Roman Daniilovich
Rasmiy opponentlar: Xolboyev Faxriddin Raxmonqulovich
biologiya fanlari doktori, professorKamilov Baxtiyor Ganiyevich
Yetakchi tashkilot: Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya institituti huzuridagi DSc.02/30.12.2019.B.52.01 raqamli Ilmiy kengashining 2026-yil «16» yanvar kuni soat 1600 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi. (Manzil:100053, Toshkent shahri, Bog‘ishamol ko‘chasi, 232b-uy. Zoologiya instituti majlislar zali. Tel.:(+998971) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) in biological sciences is registered by the Supreme attestation commission at the Ministry Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan with registration number of B2024.3.PhD/B1259.
The dissertation was completed at the Institute of Zoology.
| Scientific supervisor: | Kashkarov Roman Daniilovich Candidate of Biological Sciences, Senior Research Fellow |
| Official opponents: | Kholboev Fakhriddin Rakhmonqulovich Doctor of Biological Sciences, professor Kamilov Bakhtiyor Ganievich |
| Leading organization: | Samarkand State University named after Sharof Rashidov |
The defence of the dissertation will take plaсe on «16» January in 2026 at 1600 p.m. at the meeting of Scientific council DSc 02/30.12.2019.B.52.01 in Institute of Zoology (Address: 232b Bogishamol str., Tashkent, 100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871)-289-04-65, E-mail: zoology@academy.uz).