Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2024.2.PhD/В1182. рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Акрамова Фируза Джалалиддиновна
Расмий оппонентлар: Шакарбоев Эркинжон Бердиқулович
Бобоназаров Ғаппар Ядгарович
биология фанлари номзоди, профессор
Етакчи ташкилот: Гулистон давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.05/2025.27.12.В.22.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2026 йил «18»  март куни  соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси,  232 б -уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz.

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссия при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан за номером В2024.2.PhD/В1182.
Автореферат диссертации на трёх языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещён на веб-странице научного совета (www.zoology.uz) и Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель: Акрамова Фируза Джалалиддиновна
Официальные оппоненты: Шакарбоев Эркинжон Бердиқулович
Бобоназаров Ғаппар Ядгарович
кандидат биологических наук, профессор
Ведущая организация: Гулистанский государственный университет
Зашита диссертации состоится “18” марта 2026 года в 1400  часов на заседании Научного совета DSс.05/2025.27.12.В.22.01 при Институте зоологии. (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б, Институт зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz.