Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида В2024.2.PhD/В1182. рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Акрамова Фируза Джалалиддиновна
Расмий оппонентлар: Шакарбоев Эркинжон Бердиқулович
Бобоназаров Ғаппар Ядгарович
биология фанлари номзоди, профессор
Етакчи ташкилот: Гулистон давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.05/2025.27.12.В.22.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2026 йил «18»  март куни  соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси,  232 б -уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz.

The title of doctoral dissertation (PhD) in biological sciences is registered with the Supreme Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of Uzbekistan with registration number of В2024.2.PhD/В1182.
The dissertation has been carried out at Institute of Zoology.
Abstract of the dissertation in three languages (uzbek, russian and english (resume)) is available on the web page of the Scientific Council (www.zoology.uz) and the educational portal “ZiyoNet” (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: Akramova Firuza Djalaliddinovna
Doctor of Biological sciences, Professor
Official opponents: Shakarboev Erkinjon Berdikulovich
Bobonazarov Gappar Yadgarovich
Candidate of Biological sciences, Professor
Leading organization: Gulistan State University
The defense of the dissertation will take place on “18” March 2026 in 1400 at the meeting of the scientific council number DSc.05/2025.27.12.В.22.01 at the Institute of Zoology. Address 100053, Tashkent City, Bogishamol Street, 232 b home, Institute of zoology. Phone: (+99871) 289-04-65, Е-mail: zoology@academy.uz.