Biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasida В2023.4.PhD/В1026 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Ilmiy rahbar: Mirzayev Ulug‘bek To‘rayevich
Rasmiy opponentlar: Kuzmetov Abdulahmet Raimberdiyevich
Yuldoshev Mansur Orziqulovich
Yetakchi tashkilot: Navoiy Davlat universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.B.22.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil «5» may kuni soat 1000 dagi majlisida boʻlib oʻtadi (Manzil: 100053, Toshkent shahri, Bog‘ishamol koʻchasi, 232b-uy, Zoologiya instituti majlislar zali Tel.: +998 71 289-04-65; E-mail: zoology@academy.uz.

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшая аттестационная комиссия при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан за номером В2023.4.PhD/В1026.
Официальные оппоненты:   Кузметов Абдулахмет Раимбердиевич
Юлдашев Мансур Орзикулович
Ведущая организация:  Навоийский государственный педагогический университет
Защита диссертации состоится « 5 » мая 2026 года в 1000 часов на заседание Научного совета DSc.05/2025.27.12.B.22.01 при Институте  зоологии (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Боги шамол, дом 232б. Актовый зал Института зоологии. Тел.: +998 71 289 04 65, Е-mail: zoology@academy.uz)