Biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi mavzusi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasida В2023.4.PhD/В1026 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Ilmiy rahbar: Mirzayev Ulug‘bek To‘rayevich
Rasmiy opponentlar: Kuzmetov Abdulahmet Raimberdiyevich
Yuldoshev Mansur Orziqulovich
Yetakchi tashkilot: Navoiy Davlat universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.B.22.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil «5» may kuni soat 1000 dagi majlisida boʻlib oʻtadi (Manzil: 100053, Toshkent shahri, Bog‘ishamol koʻchasi, 232b-uy, Zoologiya instituti majlislar zali Tel.: +998 71 289-04-65; E-mail: zoology@academy.uz.

The title of the doctoral dissertation (Ph.D.) has been registered by Supreme Attestation Commission at the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan with В2023.4.PhD/В1026
The dissertation has been carried out at the Institutr of Zoology
The abstract of the dissertation in three languages (Uzbek, Russian, English (resume)) has been posted on the webpage Scientific (www.izoology.uz) and on the Information educational portal «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor:  Mirzayev Ulugbek Turayevich
Candidetе of Biological Sciences, senior researcher
Official opponents:  Kuzmetov Abdulaxmet Raimberdievich
Yuldashev Mansur Orzikulovich
Leading organisation:  The Navoi State University
The defence of the dissertation will take plase on « 5 » may 2026 in 10 00 at the meeting of Scientific Council DSc.05/2025.27.12.B.22.01 at the Institut zoology (Address: 232b Bogi shamol Str., Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference Hall of the Institute of Zoology. Phone: +998 71 289 04 65; E-mail: zoology@academy.uz).