Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2019.3. PhD/B 379 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Тошкент давлат аграр университетида бажарилган.
03.00.15 – Ихтиология
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот–таълим порталида (www.ziyonet.uz.) жойлаштирилган.
| Илмий раҳбар: | Юлдашов Мансур Арзикулович
биология фанлар доктори |
| Расмий оппонентлар: | Каримов Бахтиёр Қурамбоевич
Биология фанлари доктори, профессор |
| Бўриев Сулаймон Бўриевич
| Етакчи ташкилот: | Самарқанд давлат университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти хузуридаги Dsc.02/30.12.2019.B.52.01 рақамли Илмий кенгаш асосидаги бир марталик илмий кенгашнинг 2020 йил «13» ноябр куни соат 1600 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2019.3.PhD/B379
The dissertation was made at Tashkent State Agrarian University.
03.00.15 – Ichthyology
The abstract of the dissertation is posted in three languages (uzbek, Russian, english (resumee)) on the webpage of the Scientific Council (www.izoology.uz) and on the website of “Ziyonet” information and educational portal (www.ziyonet.uz).
| Scientific adviser: | Yuldashov Mansur Arzikulovich Doctor of Biological Science | |
| Official opponents: | Karimov Baxtiyor Quraboevich Doctor of Biological Sciences, Professor | |
| Buriyev Sulaymon Buriyevich Doctor of Biological Sciences, Professor
||
| Leading organization: | Samarkand state University |
The defence of the dissertation will take place on «13» November 2020 in 1600 at meeting of the singular Scientific council DSc.02/30.12.2019.B.52.01 on awarding of scientific degrees at the Institute of zoology (Address:232b, Bogishamol str.,Tashkent,100053, Uzbekistan. Conference hall of the Institute of Zoology, Tel;(+99871)289-04-65; Fax;(+99871) 289-10-60; E-mail: zoology@academy.uz).