Biologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi mavzusi Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovasiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasida B2022.2.PhD/B743 raqam bilan roʻyxatga olingan.
Dissertatsiya avtoreferati uch tilda (oʻzbek, ingliz, rus (rezyume)) Ilmiy kengash vebsahifasi (www.izoology.uz) hamda «ZiyoNet» Axborot-taʼlim portalida (www.ziyonet.uz) joylashtirilgan.
Ilmiy rahbar:   Medetov Maxsetbay Japakovich
Rasmiy opponentlar: Bekchanov Xudaybergan Oʻrinovich
Shermatov Malikjon Rahmatjonovich
Yetakchi tashkilot: Nizomiy nomidagi Oʻzbekiston milliy pedagogika universiteti
Dissertatsiya himoyasi Zoologiya instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.V.52.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025 yil «8» avgust kuni soat 14 00 dagi majlisida boʻlib oʻtadi. (Manzil: 100053, Toshkent shahri, Bogʻishamol koʻchasi, 232 b-uy. Zoologiya instituti majlislar zali. Tel.: (+99871) 289-04-65; E-mail: zoology@academy.uz)

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан при Министерстве высшего образования, науки и инноваций за номером B2022.2.PhD/B743
Автореферат диссертации на трех языках (узбекском, английском и русском (резюме)) размещен на веб-странице Научного совета (www.izoolog.uz) и в Информационно-образовательном портале «Ziyonet» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель:  Медетов Максет Жапакович
Официальные оппоненты: Бекчанов Худайберган Уринович
Шерматов Маликжон Рахматжонович
Защита диссертации состоится «8» августа 2025 годa в 14 00 часов на заседании Научного совета DSc.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии (Адрес: 100053, г.Тошкент, ул. Боғишамол, дом 232 б. Институт зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65; Email: zoology@academy.uz)