Биология фанлари доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2024.4.DSc/B228 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Гулистон давлат университетларида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш вебсаҳифаси (www.izoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz)
жойлаштирилган.
Илмий консультант:                                        Пазилов Абдувает
Расмий оппонентлар: Медетов Махсетбай Жапакович
Ҳусанов Алижон Каримович
Етакчи ташкилот: Ўзбекистон миллий университети
DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли илмий кенгаш кенгашнинг 2025 йил «29» август соат 1000 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+998) 71-289-04-65; Е-mail:

Тема диссертации доктора наук (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистана за номером B2024.4.DSc/B228.
Диссертационная работа выполнена в Гулистанском Государственном университе.
Автореферат диссертации на трёх языках (узбекский, русский и английский (резюме) размещён на веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
| Научный консультант: | Пазилов Абдувает |
| доктор биологических наук, профессор | |
| Официальные оппоненты: | Медетов Махсетбай Жапакович |
| Ҳусанов Алижон Каримович | |
| Зокиров Исломжон Илхомжонович | |
Защита диссертации состоится «29» августа 2025 года в 1000 часов на заседании Научного совета DSc.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии АН РУз в зале заседаний Института зоологии (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Тел.: (+998) 71-289-04-65, E-mail: zoology@academy.uz).