Фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбeкистон Рeспубликаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттeстация комиссиясида В2018.2.PhD/B193 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Термиз давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш вебсаҳифасида(www.izoology.uz) ва «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Хуррамов Шукур Хуррамович
Кучбоев Абдурахим Эргашевич
Кожевникова Алефтина Григорьевна
Самарқанд давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ва Ўзбекистон Миллий университети ҳузуридаги DSc.29.08.2017.B.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2019 йил 27 декабр куни соат 1200 даги мажлисида бўлиб ўтади (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б -уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz)

Тема диссертации доктора философии (PhD) зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером В2018.2.PhD/B193.
Диссертация выполнена в Термезском государственном университете.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размешен на веб-странице Научного совета (www.izoology.uz) и информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz.)
Хуррамов Шукур Хуррамович
Кучбаев Абдурахим Эргашевич
Кожевникова Алефтина
Григорьевна доктор биологических наук, профессор
Самаркандский государственный университет
Защита диссертации состоится «27» декабря 2019 года в 1200 часов на заседании Научного совета DSc 29.08.2017.B.52.01 при Институте зоологии и Национальном университете Узбекистана (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б . Актовый зал Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz)